slovenčina english rusky

 História

Spoločnosť JAMEL fashion s.r.o. má 18-ročnú históriu, ktorú začala písať v rokoch:

1990

bola založená podnikateľkou Jankou Melekovou pod názvom KONVALINKA,
s predmetom činnosti – zákazkové šitie.

1992

sa spoločnosť transformovala na názov JAMEL – Janka Meleková, kde sa spoločnosti postupne menil predmet činnosti na výrobu dámskej konfekcie a zároveň narastal počet zamestnancov (cca 20).

1994

spoločnosť po dôkladnom preskúmaní trhu opätovne mení predmet činnosti na pánsku konfekciu (saká, nohavice, obleky). S touto zmenou prichádza aj nákup nových technológií a tiež nárast zamestnancov (cca 60).

1996

dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť postupne rozširuje sortiment o kabáty, bundy, neskôr košele, kravaty... . S rozšírením sortimentu prichádza opätovný nákup nových technológií a tiež nárast zamestnancov (cca 100).

2000

spoločnosť sa transformovala na názov JAMEL fashion s.r.o.

2004

spoločnosť rozširuje sortiment o voľnočasovú módu, kde uvádza do popredia prírodné materiály, pracie efekty materiálov (pieskovanie, enzymatické pranie) a zároveň uvoľnené línie.

2006

kreatívne rozvíjajúca sa spoločnosť dopĺňa voľnočasovú módu o tričká, polokošele, pulóvre, svetre... . Spoločnosť zamestnáva 110 pracovníkov a má obchodných partnerov po celom Slovensku a Česku, obchodné zastúpenie v Lotyšsku, Chorvátsku, Rusku, Kazachstane a obchodných partnerov v Švédsku, Poľsku... .

2007

Centralizácia prevádzok do novovybudovaných priestorov v priemyselnej zóne mesta Námestovo. Objekt je riešený v duchu modernej stavby priemyselných hál s možnosťou prezentácie novej kolekcie v SHOWROOME.

2008

Zavedenie systému manažérstva podľa normy ISO 9001

a zavedenie systému environmentálneho manažérstva podľa normy ISO 14001